0.8 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Почина универзитетскиот професор Владимир Девчев

Најчитани вести

На 59-годишна возраст почина универзитетскиот професор Владимир Девчев. Оваа информација ја соопшти Филозофскиот факултет од Скопје.

Девчев беше редовен професор на Институтот за родови студии на Филозофскиот факултет при УКИМ.

-За време на својот академски развиток на Филозофскиот факултет проф. д-р Владимир Давчев објави значајни научни трудови и оствари исклучителни наставно – научни и истражувачки резултати со кои остави траен белег во академската заедница. Засекогаш ќе ја паметиме неговата смиреност, трудољубивост и професионална посветеност кон сите обврски поврзани со активностите на факултетот, соопшти факултетот.

https://www.facebook.com/FilozofskiFakultet.mk/posts/4131636460285491

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com