24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Почина сопственикот на „Паскалин“

Најчитани вести

Почина Пејчо Илиев, долгогодишен гевгелиски бизнисмен, основач на компанијата „Паскалин“. Неофицијално Илиев починал ненадејно од срцев удар, објави Гевгелија нет.

„Гевгелија изгуби голем стопанственик, маркетиншки промотор на вкусовите и плодовите од Гевгелија, спонзор на многу спортски, хуманитарни настани, подржувач на јавни настани и проекти за градот и општината, стои во објавата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com