28.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Почина поранешниот репрезентативен голман Гоце Груевски

Најчитани вести

Поранешниот голман на македонската фудбалска репрезентација Гоце Груевски почина на само 46-годишна возраст, објави неговиот клуб Престон лајонс од Австралија.

Тој работеше како тренер на голманите во клубот, а во својата богата кариера бранеше за Победа, Слога Југомагнат, Работнички, Вардар и Беласица. Кариерата како активен играч ја заврши токму во делчната Австралија.

Засега не се познати причините за смртаа на Груевски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести