3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

Почина поранешниот пратеник на СДСМ од Струга, Стојче Ковачевски

Најчитани вести

Поранешниот пратеник од Струга, Стојче Ковачевски, почина денеска, а веста за неговата смрт ја пренесе Радмила Шекеринска.

„Засекогаш замина нашиот другар, нашиот соборец социјалдемократ, доктор по интерна медицина и поранешен пратеник Стојче Ковачевски од Струга. Споменот на овој прекрасен човек засекогаш ќе остане во нас. Неговата чесност, принципиелност, праведност и преданост го правеа посебна личност во политиката. Сочувство до семејството!“, напиша Шекеринска на Фејсбук.

Засекогаш замина нашиот другар, нашиот соборец социјалдемократ, доктор по интерна медицина и поранешен пратеник Стојче…

Posted by Radmila Sekerinska on Wednesday, November 24, 2021

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com