23.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

Почина овчарот за кој немаше возило за помош

Најчитани вести

Почина шеесет и тригодишниот овчар, кој беше една седмица во кома по претрпен мозочен удар, за кого јавноста дозна откако лекарот од кратовската Итна помош на Фејсбук објави дека неколку часа го носеле во импровизирана носилка од бачилото во кратовските планини до возилото за Итна помош кое не можело да стаса поради непристапен терен.

Пациентот починал утринава во штипската болница.Откако лекарот ги објави информацијата и фотографиите од спасувањето на Фејсбук, напиша и дека ниту една институција не испратила соодветно возило или помош за да се обезбеди побрз транспорт.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести