21.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Почина новинарот Марко Илковски

Најчитани вести

Долгогодишниот новинар во Македонското радио Марко Илковски почина на 75-годишна возраст.

Тој целата новинарска кариера ја помина во Македонското радио, каде работеше на документарни емисии и програми посветени на дијаспората.

Тој исто така ги покриваше настаните за Македонската православна црква, како и други настани во општеството, како што објави и Македонското радио.

Марко Илковски беше доајен на македонското новинарство, кој целиот животен век го помина во Македонското радио.

Посмртните останки на Марко Илковски денеска беа изложени во капелата на Градските гробишта Бутел.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com