-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Почина новинарот Зејнула Весели

Најчитани вести

По тешко боледување, вчера почина новинарот Зејнула Весели. Во својата новинарска кариера, Весели главно работеше во печатените медиуми на албански јазик.

Освен темите од економија, Весели долги години известуваше и за случувањата во Собранието. Тој беше одличен познавач на економските прилики во државата, присутен на речиси сите позначајни настани кои што се организираа или се случуваа кај нас.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести