10.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Почина младиот сплитски актер Јосип Браовац

Најчитани вести

Младиот сплитски глумец Јосип Браовац почина на 31 година, по кратка борба со тешката болест, пишуваат хрватските медиуми.

Јосип на хрватските гледачи им е познат по улогата на Дамир од втората сезона на телевизиската серија „Ружа вјетрова“, чие дејство се одвиваше во Сплит.

Се појавил и во спотот на групата „Магазин“ за песната „Јутро након“, како и во „Школована да преживим“.

На една од последните фотографии на социјалните мрежи Јосип лежи на болничкиот кревет, а на почетокот на април напишал дека е среќен човек што покрај себе ги има пријателите и семејството кои во секој момент му помагаат во борбата со болеста.

Тој е татко на петгодишниот Бруно.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести