5.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Почина Мирослав Туѓман: Се бореше со вирусот со недели и беше на апарати за дишење

Најчитани вести

На 75-годишна возраст, по неколку недели борба со инфекција со коронавирус во Загреб, почина проф. Доктор Мирслав Туѓман, пратеник во ХДЗ и најстариот син на првиот хрватски претседател Фрањо Туѓман.

Пред скоро четири недели, тој мораше да побара медицинска помош на Загребската клиника за инфективни болести, д-р Фран Михаlевиќ, поради компликации предизвикани од вирусот, и беше поврзан со респиратор.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com