10.2 C
Skopje
Monday, November 29, 2021

Почина меѓународно реномираниот актер Љуран Ахмети

Најчитани вести

Меѓународно реномираниот актер, Љуран Ахмети, почина на 46-годишна возраст како последица на коронавирусот.

Ахмети беше дел од многу театарски претстави, играни и кратки филмови, а последните години беше дел од најгледаните турски серии.

Од 1998 година, тој играше во европскиот филм „Куклена претстава“ како и едни од главните улоги во сериите „Kurtlar Vadisi – Pusu“, „Mutlu Ol Yeter“, „Guzel Gunler“, „Son Yaz Balkanlar“, „Bahar Dallari“, „Limonata“…

Љуран Ахмети е син на познат писател и публицист Џабир Ахмети, а зад себе остави ќерка, сопруга, сестра и родители.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com