8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Почина мајката на Небојша Глоговац од тага по него

Најчитани вести

Милена Глоговац, мајката на актерот Небојша Глоговац почина пред точно четири дена, поточно во петокот на свои 74 години.

– Ги известуваме роднините, пријателите дека кај Господ си замина нашата драга Милена Глоговац. Опелото и погребот на покојата ќе бидат во храмот Свети Великомаченик Георгиј на старите православни гробишта во Панчево во понеделник – стои во објавата која ја објави нејзината фамилија во дневните весници.

Фото: Принтскрин

Пријателите на семејството велат дека мајката на Небојша веднаш по неговата смрт се разболела и умрела од тага за него.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести