25.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Почина мајката на Ленче Кукиќ

Најчитани вести

Николчо Дедејски, братот на фолк-пејачката Ленче Кукиќ, откри дека неодамна, по кратко боледување, на 68 години починала нивната мајка Драга Дедејска. Тој се прости од мајка си со зборовите „Мамичке наша, биди ни ангел, почивај во мир“. Пејачката не се огласи во јавноста по смртта на нејзината мајка.

За потсетување, Ленче имаше успешна година на професионален план. Таа победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“, истото шоу во кое пред две години победи нејзиниот маж, пејачот Горан Кукиќ. Двојката го има синот Иван, кој е исто така музичар. Тој веќе неколку години свири во триото на Влатко Стефановски. Текстот Почина мајката на Ленче Кукиќ е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com