25.8 C
Skopje
Thursday, August 11, 2022

Почина и Зигфрид, славниот магионичар од дуото „Зигфрид и Рој“, осум месеци по својот партнер ФОТО

Најчитани вести

Илузионистот со германско потекло Зигфрид Фишбахер, втор член на волшебното дуо „Зигфрид и Рој“, почина во средата вечер во неговиот дом во Лас Вегас од рак, соопшти неговиот агент во четвртокот.

Зигфрид почина на 81-годишна возраст, осум месеци откако неговиот партнер Рој, кој почина во мај на 75-годишна возраст од компликации поврзани со ковид-19, исто така во Лас Вегас, рекол нивниот агент Дејв Кирвин во изјавата.

Во светската престолнина на коцкање и блескави забави, тие двајца се познати многу години благодарение на нивните настапи со диви животни – бели тигри и слонови – кои исчезнаа и повторно се појавија според нивната волја пред зачудената публика.

Илузионистот со германско потекло Зигфрид Фишбахер, втор член на волшебното дуо „Зигфрид и Рој“, почина во средата вечер во неговиот дом во Лас Вегас од рак, соопшти неговиот агент во четвртокот.

Зигфрид почина на 81-годишна возраст, осум месеци откако неговиот партнер Рој, кој почина во мај на 75-годишна возраст од компликации поврзани со ковид-19, исто така во Лас Вегас, рекол нивниот агент Дејв Кирвин во изјавата.

Во светската престолнина на коцкање и блескави забави, тие двајца се познати многу години благодарение на нивните настапи со диви животни – бели тигри и слонови – кои исчезнаа и повторно се појавија според нивната волја пред зачудената публика.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com