20.8 C
Skopje
Sunday, September 26, 2021

Почина Илија Филиповски, поранешен министер за економија

Најчитани вести

Почина Илија Филиповски, поранешен пратеник од редовите на СДСМ и екс министер за економија.

Филиповски е роден во 1941 година во Ростуше, а бил директор на увоз-извоз “Охис”. Тој бил потпретседател на Извршен совет на СРМ и бизнисмен.

На чело на министерството за економија бил во времето на Владата на поранешниот премиер Бранко Црвенковски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com