Home » Почина Душко Миновски, првиот претседател на Комисијата за заштита од дискриминација

Почина Душко Миновски, првиот претседател на Комисијата за заштита од дискриминација

by Журнал.мк

Денеска почина Душко Миновски, социјален работник и прв претседател на Комисијата за заштита од дискриминација.

Миновски за македонската јавност беше познат како човек кој за македонското општество има придонесено во насока на сузбивање на дискриминацијата, како теренски работник и како човек кој има помогнато на голем број луѓе кои се маргинализирани, дискриминирани или социјално загрозени.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More