1 C
Skopje
Tuesday, January 26, 2021

Почина Дени Стојчев – Одбојкарот замина на 32. години

Најчитани вести

Струмичани се простија од младиот Дени Стојчев, поранешен одбојкарски репрезентативец на Македонија во помлади категории и поранешен играч на Џио Струмица.

Стојчев играше на позиција либеро во кадетскиот и во јуниорскиот национален состав, а во матичниот клуб настапуваше до 2009-тата.

Прераната смрт на Дени Стојчев предизвика шок кај Одбојкарската федерација на Македонија.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести