-9.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Почина братот на Стево Пендаровски

Најчитани вести

Братот на претседателот на државата, Стево Пендаровски, Војче, почина во неговиот дом во скопската населба Мичурин, соопштуваат од кабинетот.

„Бил извршен увид на лице место на 27.08. 2021 во семејниот дом во Мичурин од страна на екипа на Министерството за внатрешни работи, лекар од итна медицинска помош и надлежен јавен обвинител. При тоа, не се утврдени никакви знаци на насилство. Погребот е спроведен во кругот на најблиските роднини и пријатели со почитување на Ковид протоколите, велат од Кабинетот.

Братот на претседателот бил вработен во Агенцијата за разузнавање

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com