21 C
Skopje
Friday, May 14, 2021

Почина актерката Олимпија Дукакис

Најчитани вести

Познатата американска актерка и оскаровка Олимпија Дукакис почина синоќа на 89-годишна возраст, објави нејзиниот агент Алисон Леви

Олимпија Дукакис го освои Оскарот за најдобра споредна улога во романтичната комедија „Маѓепсана од Месечината“ од 1988 година, во која играше со Шер, објави AP.

Причината за смртта не е објавена.

Олимпија Дукакис беше мажена за актерот Луис Зориќ, со кого имаше три деца. Нејзиниот сопруг почина во 2018 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести