21.8 C
Skopje
Monday, August 2, 2021

Починат маж најден на улица во Тетово

Најчитани вести

Жители на Тетово утринава околу 6 часот и 35 минути на улица во населбата Горна Чаршија нашле мртов човек. Била повикана Итна медицинска помош, но лекарите констатирале дека човекот е починат.

Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство и било утврдено дека починатото лице е 62-годишниот М.К. од тетовска Шипковица, информираат од СВР Тетово.

Јавен обвинител и екипа од СВР Тетово извршиле увид, а по наредба на Јавниот обвинител телото било предадено на семејството.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести