Home » ПОЧИНАЛ ЛЕГЕНДАРНИОТ АКТЕР Џејмс Кан, кој се прослави во „Кум“

ПОЧИНАЛ ЛЕГЕНДАРНИОТ АКТЕР Џејмс Кан, кој се прослави во „Кум“

by Журнал.мк

ЛЕГЕНДАРНИОТ актер Џејмс Кан, кој се прослави со улогите во филмовите како „Кум“ и „Песната на Брајан“, починал на 6. јули, на 82-годишна возраст.
Оваа вест беше објавена на официјалниот профил на Џејмс на Твитер, а деталите за неговата смрт се уште не се познати.

– Со голема тага ве известуваме за смртта на Џими на 6. јули, во вечерните часови. Семејството го цени изливот на љубов и искреното сочувство и бара да продолжите да ја почитувате нивната приватност во овој тежок период – пишува во објавата на споменатата социјална мрежа.
Кан се стекна со голема популарност во далечната 1972. година, кога играше улога во култниот филм „Кум“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More