-6.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Почесна артилериска стрелба по повод Денот на Армијата

Најчитани вести

Министерството за одбрана информира дека денеска, по повод 18-ти Август – Денот на Армијата на Република Македонија, во касарната ,„Илинден“ во Скопје со почеток во 19 часот, ќе се изврши почесна артилериска стрелба со истрелување на 10 плотуни од шест артилериски орудија од состав на артилерискиот баталјон на Армијата.

Претходно како што најавија од таму во 16 часот ќе се изврши пробна артилериска стрелба со еден плотун од артилериските орудија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com