27.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Потресна снимка од Албанија: Спасувачи се обидуваат да извлечат дете од урнатините (Видео)

Најчитани вести

Два силни земјотреси кои ја погодија Албанија во три часа само во утринските часови беа со биланс од над пет погинати и над 2000 повредени.

Видео 1

На социјалните мрежи се појави и снимка на која се гледа како спасувачите од урнатини извлекуваат дете.

Видео 2

Како што пренесуваат албанските медиуми, детето е успешно спасено откако урнатини имаа заглавено дел од неговото тело.

Видео 3

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com