5 C
Skopje
Thursday, January 28, 2021

Потона брод со мигранти, десетици загинати

Најчитани вести

Најмалку 58 мигранти се удавиле откако потона брод што патувал од Гамбија кон Мавританија.

Според Меѓународната агенција за миграција, до копното успеале да отпливаат 83 од групата. Како причина за несреќата се наведува празнење на резервоарот со гориво.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести