27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Потона брод со мигранти, десетици загинати

Најчитани вести

Најмалку 58 мигранти се удавиле откако потона брод што патувал од Гамбија кон Мавританија.

Според Меѓународната агенција за миграција, до копното успеале да отпливаат 83 од групата. Како причина за несреќата се наведува празнење на резервоарот со гориво.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com