21.8 C
Skopje
Wednesday, July 6, 2022

Потврдено: Телото најдено во Дунав му припаѓа на Матеј Периш

Најчитани вести

Според првичните информации по обдукцијата, телото кое вчера беше извадено од Ада Хуја е на Матеј Периш, а причина за смртта е давење.

Се уште се чекаат резултатите од токсиколошката анализа кои ќе бидат готови за дваесетина дена.

Да потсетиме, телото беше пронајдено во текот на вчерашниот ден на десниот брег на Дунав, кај Ада Хуја, и тоа од страна на капетанот Милован Зеленовиќ, кој веднаш алармирал

Причината поради која уште веднаш се појавија сомнежи дека се работи за младиот човек од Сплит е гардеробата во која е пронајдено телото во Дунав.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com