Home » Потврдено: Телото најдено во Дунав му припаѓа на Матеј Периш

Потврдено: Телото најдено во Дунав му припаѓа на Матеј Периш

by Журнал.мк

Според првичните информации по обдукцијата, телото кое вчера беше извадено од Ада Хуја е на Матеј Периш, а причина за смртта е давење.

Се уште се чекаат резултатите од токсиколошката анализа кои ќе бидат готови за дваесетина дена.

Да потсетиме, телото беше пронајдено во текот на вчерашниот ден на десниот брег на Дунав, кај Ада Хуја, и тоа од страна на капетанот Милован Зеленовиќ, кој веднаш алармирал

Причината поради која уште веднаш се појавија сомнежи дека се работи за младиот човек од Сплит е гардеробата во која е пронајдено телото во Дунав.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More