Home » Постекоглу: Кејн е посветен на Тотенхем

Постекоглу: Кејн е посветен на Тотенхем

by Lina Muslija

Додека во Баерн се посигурни дека ќе го ангажираат капитенот на англиската репрезентација Хари Кејн, во Тотенхем веруваат дека овој фудбалер би можел да остане во Лондон.

Додека првиот човек на Баерн Ули Хенеси изјави дека верува оти Хари Кејн наскоро ќе биде во Минхен, во Лондон исто така се сигурни дека Кејн ќе остане со нив.

Менаџерот Анже Постеколгу претходните денови имал разговори со Кејн, Хари наводно добил понуда од 400.000 фунти неделно од Спарс, но се уште ништо не се знае за продолжување на соработката.

„Реалноста е дека имаме еден месец до почетокот на сезоната, можеби и малку помалку. Трансфер рокот ќе трае уште малку и ќе видиме како ќе се одрази. Има многу луѓе кои го познаваат Хари подобро од мене, но ништо нема да го изненади. Тој е тука и додека е тука е посветен на тоа што го работи“, изјави Поштекоглу.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More