20.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

После 72,35% преброени гласови,ова е ситуацијата со освоени гласови во Бугарија-ОБНОВЕНО

Најчитани вести

При обработени 72, 35% од гласовите ова е ситуацијата со освоени гладсови во Бугарија по оджаните парламентарни избори.

Во водство со 25,85 % е партијата ГЕРБ на премиерот Бојко Борисов, партијата „Има таков народ“ добила 18,19 проценти од гласовите, БСП за Бугарија има 14,91% од гласовите. Потоа следуваат Демократска Бугарија со 10,14%, Движењето за права и слобода 9,18%.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести