12.8 C
Skopje
Monday, June 14, 2021

После повеќе од две децении се снима продолжението на серијата Friends: Дејвид Швимер откри детали за повторното собирање на легендарната екипа!

Најчитани вести

Дејвид Швимер јавно откри дека е на чекор до нетрпеливо очекуваната средба со „Пријателите“! Според странските медиуми, проектот веќе некое време е во плановите на HBO Max, а како што рече актерот во интервју за Интернет во „The Graham Norton Show“ на 2 април, снимањето ќе започне следната недела. Досега беше откажан поради епидемиолошката состојба, но не е напуштен, според Рос Гелер од познатиот ситком.

На прашањето дали ќе биде во ликот во специјалното шоу, тој рече:

-Ќе бидам јас. Јас ќе бидам Давид. Ниту една скрипта не е создадена, ние не сме во ликовите. Сите ќе бидеме сами, вистински, реални луѓе. Има еден дел што не би го открил, во кој сите ќе прочитаме нешто, но тоа е тоа.

Нортон тогаш се прашуваше дали Швимер гледал некои стари епизоди, како подготовка за оваа средба, бидејќи поминаа седумнаесет години од крајот на серијата.

  • И јас треба да се позанимавам со тоа. Немам изговор да не бидам, до тој степен што навистина не можам да се натерам да ги пуштам сите 236 епизоди. Но, всушност, ќе морам. Имам пет дена за тоа – рече актерот на таа тема.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести