29.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Последиците од катастрофалниот земјотрес во Албанија снимани од дрон (ВИДЕО)

Најчитани вести

Уништени куќи и згради, урнатини, паника и хаос е она што останало по серијата силни земјотреси во Албанија.

Најкритично е во Тумане и Драч. Најмалку 23 луѓе се извлечени од урнатините на зграда во Драч, а меѓу нив има и деца.

Спасувачите го претражуваат теренот во потрага по преживеани, а колку ситуацијата е критична покажуваат и снимки од дрон.

За потсетување најмалку 14 луѓе настрадаа, а 600 се повредени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com