7.8 C
Skopje
Saturday, December 3, 2022

Поскапуваат горивата

Најчитани вести

Бензините за пола денар, а дизелот за 1,5 денар поскапуваат од вечерва.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР 95 ќе изнесува 86,5 денари, додека на ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава по 89 денари по литар.

Дизелот од вечерва на полноќ според новата цена ќе изнесува 92,5 денари.

Се зголемува и цената на екстра лесното масло за домаќинство, и ќе чини 89,5 денари, додека мазутот според новата цена ќе чиини 50,2 денари по литар.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести