3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

Поскапуваат горивата од полноќ

Најчитани вести

Цената на горивата ќе се зголемат за еден денар, објави Регулаторната комисија за енергетика денеска.

Па така од вечерва на полноќ, еден литар ЕУРОСУПЕР-95 ќе чини 76.50 денари, еден литар ЕУРОСУПЕР-98 ќе чини 78.50 денари, додека еден литар ЕУРОДИЗЕЛ ќе чини 68.50 денари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com