30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Португалија светски шампион во фудбал на песок

Најчитани вести

Португалската репрезентација е светски првак во фудбал на песок, откако синоќа во финалето го совлада италијанскиот тим со 6:4.

За Португалија ова е трет наслов на Мундијалите.

Најуспешна селекција во историјата на ова натпреварување е Бразил со 14 трофеи.

Во натпреварот за третото место, Русија ја победи Јапонија со 5:4.

Дваесеттиот Мундијал се играше во Парагвај.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com