Home » Пораст на цената на нафтата на светската берза

Пораст на цената на нафтата на светската берза

by Журнал.мк

Утрово пораснаа цените на нафтата откако во претходните денови паѓаа, па сега на американскиот пазар барел чини околу 98 долари за барел, додека на лондонскиот пазар е околу 101 долар.

Се случи и пад на вредноста на доларот во однос валутите. Тој се движи на околу 98,89 поени, додека вчера во овој период беше 98,87 поени.

Во исто време, курсот на доларот се „лизна“ во однос на јапонската валута од 118,30 на 118,15 јени, но се засили во однос на еврото, па така сега е 1.0965, додека вчера беше 1.0980.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More