15.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Пораст на цената на нафтата на светската берза

Најчитани вести

Утрово пораснаа цените на нафтата откако во претходните денови паѓаа, па сега на американскиот пазар барел чини околу 98 долари за барел, додека на лондонскиот пазар е околу 101 долар.

Се случи и пад на вредноста на доларот во однос валутите. Тој се движи на околу 98,89 поени, додека вчера во овој период беше 98,87 поени.

Во исто време, курсот на доларот се „лизна“ во однос на јапонската валута од 118,30 на 118,15 јени, но се засили во однос на еврото, па така сега е 1.0965, додека вчера беше 1.0980.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com