-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Поранешниот директор на КЦ Штип др. Александар Стојановски почина во Грција од срцев удар

Најчитани вести

Почина познатиот доктор и поранешен директор на Клиничката болница Штип, Александар Стојановски.

Поранешниот директор на Клиничката болница-Штип починал во Грција за време на својот годишен одмор.

Според неофицијални информации кои кружат во градот, тој доживеал масивен срцев удар на плажа. Д-р Александар Стојанов функцијата директор на клиничката болница штип ја извршуваше до 2017 година, а во последниов период се посвети на специјализацијата, односно специјализираше гинекологија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести