15.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Поранешниот боливиски лидер Ево Моралес позитивен на коронавирус

Најчитани вести

Поранешниот боливиски претседател Ево Моралес е позитивен на коронавирусот, соопшти неговиот кабинет.

Во соопштението се вели дека тој е стабилен и дека прима терапија со цел да се справи со симптомите, но не е наведено за кои симптоми станува збор, пренесува „Би-би-си“.

Моралес (61) се врати во Боливија од егзил во ноември откако еден од неговите сојузници Луис Арке беше избран за претседател.

Моралес, кој е лидер на владејачката партија Движење кон социјализам, по неговото враќање учествуваше на бројни собири со приврзаници и членови на партијата пред локалните избори што ќе се одржат во март.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com