32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Поранешна вработена во банка извршила седум незаконски трансакции во вкупен износ од 12.100.000 денари

Најчитани вести

Штип, 24 декември- СВР Штип поднесе кривична пријава против Л.С.(61) од Кочани, поранешна вработена во банка во Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „несовесно работење во службата“.

На 15.11.2016, во својство на благајник во банката, без знаење и присуство на одговорните лица во правно лице од Штип, како и физичко лице од Кочани, извршила седум незаконски трансакции во вкупен износ од 12.100.000 денари, на штета на физичко лице од Штип.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com