21.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

ПОРАНЕШНАТА НА ЏОНИ ДЕП Е ВИНОВНА ЗА РАЗВОДОТ НА НАЈСКЛАДНИОТ ПАР? Џејсон Момоа и Лиза Бонет се разделија

Најчитани вести

Еден од најскладните бракови на светот на познатите беше бракот на Џејсон Момоа и Лиза Бонет. Џејсон не криеше дека ја обожава својата сопруга и дека практично отсекогаш бил вљубен во неа, па веста за нивниот развод ги затекна сите фанови.

Сега медиумите пишуваат за ширење на теоријата дека зад сето тоа стои контроверзната актерка Амбер Херд, поранешната сопруга на Џони Деп. Имено, кружат гласини дека Џејсон Момоа стапил во врска со колешката од филмот „Аквамен“. Аргументите на оние кои стојат зад таа теорија е дека и Џони Деп ја раскинал врската со Амбер поради тоа, а еднаш се пишувало дека Лиза била љубоморна затоа што Амбер флертувала со Џејсон.

Foto: Profimedia

Џејсон Момоа и Лиза ја објавија својата одлука за развод на Инстаграм:

„Сите ги почувствувавме промените што ги донесе оваа доба полна со трансформации. Револуцијата се случува насекаде, а нашето семејство не е исклучок… чувствуваме дека сеизмичките бранови се случуваат и растат со нив. Затоа ги споделуваме нашите семејни вести. бракот е завршен. Не споделуваме. Ова затоа што мислиме дека веста е достојна за внимание, туку дека можеме да го продолжиме животот достоинствено и искрено. Љубовта што ја делиме продолжува да се носи и да се развива. Се ослободивме еден со друг, така што можеме да бидеме тоа што сме. Остануваме посветени на овој свет живот и на нашите деца и ги учиме нашите деца за тоа што е можно. Нека победи љубовта“, изјавил славниот пар.

Да потсетиме, холивудскиот актер беше во брак од 2007 година со својата 12 години постара колешка Лиза Бонет (53), а двојката има и две деца – ќерката Лола (13) и синот Наку-Волф (11). Амбер Херд, пак, сѐ уште е во судски процес со Џони Деп.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com