25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Поранешната на Џони Деп го обвинува актерот дека пенетрирал со шише во неа

Најчитани вести

Ја потпре на шанкот. Фрлал шишиња врз неа. Ја влечел преку подот по скршеното стакло. Ја удрил. Ја удри со нога. Ѝ рекол дека ќе ја убие, дека ја мрази. Ја удирал. А, потоа со шише пенетрирал во неа“, се навдоите што ги изнесе адвокатката на актерката Амбер Херд (35), која во моментот води битка со нејзиниот поранешен сопруг Џони Деп (58).

Судењето, кое започна во 2016 година, продолжи во градот Ферфакс во американската сојузна држава Вирџинија.

Поротата сега заседава во Вирџинија поради мултимилионската тужба за клевета што Деп ја поднесе против Херд, тврдејќи дека написот за семејно насилство од 2018 година, што таа го напиша за „Вашингтон пост“, имплицира дека тој е насилник.

Имено, Деп ја тужи поранешната сопруга за клевета и бара од неа 100 милиони долари, а за време на судењето одмавнувал со главата поради овие грозоморни тврдења.

Неговиот портпарол ги отфрли сите наводи.

– Овие фиктивни наводи не беа изнесени на почетокот на обвинувањата на Амбер во 2016 година, а погодно се појавија дури години подоцна кога беше тужена за клевета бидејќи во својот текст изјави дека била жртва на сексуално насилство. Зборовите се клучни во тужбите за клевета и интересно е што до ова обвинение дојде дури потоа. Ова го следи моделот на нејзините разработени, лажни тврдења кои се променија и еволуираа со текот на времето за целта на шокот во холивудски стил што Амбер го совлада и употреби сериозно општествено движење за да го стори тоа – рекол тој, мислејќи на движењето MeToo.

Џони Деп се насмеал во судницата во Вирџинија кога адвокатката Амбер Херд сугерираше дека холивудската ѕвезда е „опседната“ со извршниот директор на „Тесла“ Илон Маск.

За време на случајот за клевета во 2020 година меѓу Херд и Деп, адвокатот на актерот тврдеше дека таа имала афера со Маск, што на крајот, се покажа дека е вистина. Во меѓувреме, протекоа снимки од лифтот во пентхаусот на Џони Деп, на кои се гледа како Амбер и Илон излегуваат од домот на актерот, додека тој бил на пат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com