20.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Поранешната Мис на Македонија Стефани Борсова стана мајка

Најчитани вести

Поранешната Мис на Македонија Стефани Борсова – Стојановиќ стана мајка. Таа го роди своето второ дете, и на свјот Фејсбук профил откри дека девојќето ќе се вика  Александра.

Стефани со сопругот и синот Стефан живее во Сремска Митровица, Србија, каде заедно со сопругот држат кафуле. Таа во 2010 година стана Мис на Македонија .

Текстот Поранешната Мис на Македонија Стефани Борсова стана мајка е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com