-5.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Поранешен сопруг на Ејми Вајнхаус бара милион фунти за заслугите кои наводно ги има за нејзиниот успех

Најчитани вести

По смртта во 2011-та година, зад Ејми Вајнхаус останаа бројни музички хитови, но никогаш не беше пронајден тестамент со кој се одредува кој ги има правата над нејзината работа и имот.

Поради тоа, целиот имот им припадна на нејзините родители, но сега, нејзиниот поранешен сопруг Блејк Сивил бара милион фунти поради заслугите кои наводно ги има за нејзиниот успех.

Ваквиот негов потег ги шокираше членовите на семејството на Ејми, особено поради тоа што пејачката трошела многу пари за него во текот на бракот.

Според нив, тој не е заслужен за ништо друго освен за нејзината пропаст и туркањето на пејачката кон смрт./zazabava.com

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести