27.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Поранешен капитен на Манчестер: Болно е да се гледа овој Јунајтед

Најчитани вести

Поранешната sвезда на Манчестер Јунајтед, Антонио Валенсија го коментираше настапот на тимот под водство на Оле Гунар Солскјер. Тој беше искрен и сподели дека играњето на „црвените ѓаволи“ го натерало са се чуствува „многу тажно“.

Јунајтед победи на само четири натпревари на последните 14 настапи во Премиер лигата.

„Не гледам цели натпревари на Јунајтед. Болно е. Се обидувам, но нивната игра ме прави многу тажен. Јунајтед е во моето срце – градот, навивачите, десет години од мојот живот се таму. Многу е тешко да ги гледам поразите“, рече Валенсија, кој го напушти „Олд Трафорд“ на крајот на минатата сезона.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com