24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Поранешениот ја претепал, се бакнуваше со милијардер, а сега е во врска со пријателот! Ријана повеќе не ја крие својата врска со РАПЕРОТ!

Најчитани вести

За поврзаноста помеѓу Ријана и раперот A$AP Роки како долгогодишни музички соработници и блиски пријатели, како и дали тие биле во врска, се шпекулира веќе неколку години. Тие многу долго ги негираа гласините за љубовна врска. Сепак, според светските медиуми, тие сега се официјално заедно.

Биле видени како разменуваат нежности во еден ресторан, а истите извори наведуваат дека тој го прослави Божиќ со нејзиното семејство на Барбадос.

Во текот на изминатата деценија, Ријана се претвори од успешна пејачка во козметичко-моден магнат, а во 2019 година, Форбс ја рангираше како најплатена музичарка која заработи најмногу. Роки стана име и во музичката индустрија каде освои многу награди како член на хип-хоп групата A$AP Mob, и се докажа како моден дизајнер.

Љубовниот живот на Ријана отсекогаш привлекувал внимание, особено нејзината врска со Крис Браун затоа што тој ја тепал и малтретирал. Пред Роки, таа беше во врска со милијардерот Хасан Џамил, до јануари 2020 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com