23.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Пораката на 10-годишното момче кое стекнало нови пријатели ги разнежни срцата на интернет корисниците

Најчитани вести

Иако е навикнат на интернет да се пишува за него, канадскиот политичар и поранешен спортист Рави Калон овој пат не е во фокусот на јавноста.

Твитер сега пишува за неговиот 10-годишен син. 

Имено, Калон објавил фотографија од пораката која ја добил неговиот син и која ги стопи срцата на многумина. Гордиот татко се пофалил дека неговиот син и неговиот другар му пришле на едно момче кое било нов ученик во училиштето и кое седело само. Синот се вратил од училиште со емотивна порака.

„Беше одлично чувството да седам со вас надвор. Ви благодарам многу. Ме интересира дали би можел да почнам да ви се приклучувам надвор?“, стои во пораката на детето кое било благодарно за друштвото.

Момчето над пораката нацртало виножито, симбол на мир и радост за многу деца.

Интернет корисниците ја наградиле објавата со речиси половина милион лајкови, а многумина се присетиле на своето детство и на чувството на изолираност од другите.

„Се расплакав, прекрасно“, „Децата ги слушаат, но и ги гледаат родителите. Ова кажува многу за тебе“, „Како дете променив 6 училишта и знам колку е тешко да се спријателиш. Да се биде ново дете знае да биде депресивно. Испраќам прегратки до твојот прекрасно одгледан син“, се дел од бројните коментари под објавата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com