-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Пораз кој не се простува: „Лалињата“ подготвуваат отказ за Де Бур

Најчитани вести

Сензационален пораз од Чешка во осминафиналето на Европското првенство може да се претвори во отказ за 51-годишниот селектор на холандската репрезентација Франк де Бур. Веста синоќа ја објавија повеќе угледни светски новинари.

Според информациите, раководството на Холандската федерација уште синоќа било подготвено да му соопти на Де Бур дека соработката ќе биде прекината. Многу членови на управниот одбор на холандската фудбалска федерација се незадоволни од работата на селекторот, а гневни на синоќешниот пораз во осминафиналето, каде „лалињата“ влегоа како големи фаворити.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести