28.8 C
Skopje
Thursday, August 11, 2022

Пораз за Интер на Камп Ноу – Конте се нафрли на судиите

Најчитани вести

По поразот на Камп Ноу (2:1), тренерот на Интер, Антонио Конте, како да сакаше индиректно да ги обвини судиите за тој резултат.

Тој смета дека нивни одлуки оделе директно на нивна штета, но не навлегуваше во детали, освен што рече дека е лут на некои нивни судиски одлуки.

„Интер сигурно заслужи повеќе, моравме да ги искористиме своите шанси. Што се однесува до судиите, имаше многу работи кои вечерва не ми се допаднаа околу судењето уште од самиот старт. Судиите мора да го почитуваат тимот кој доаѓа на вакви гостувања против Барселона да игра фудбал, така и им пишува на дресовите, „респект“. Дури не сакам ни да зборувам за тоа. Дојдовме овде и создадовме проблеми за Барселона, жалам што не го затворивме натпреварот со втор гол многу порано“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com