4.8 C
Skopje
Thursday, October 28, 2021

ПОРАДИ СМРТТА НА ТАСОВАЦ СЕ ОТКАЖУВА ГОСТУВАЊЕ НА БЕЛГРАДСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА

Најчитани вести

Гостувањето на Белградска филхармонија во Скопје, на 9 октомври е откажано, поради ненадејната смрт на директорот Иван Тасовац, кој почина синоќа, во својот дом во Белград.

На сите кои купија билети за овој настан, ќе им бидат рефундирани средствата. Гостувањето ќе се реализира во наредниот период, а за датумот ќе бидете дополнително информирани.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com