10.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Поради пожар во внатрешноста на леталото, авион принудно слета во Бостон

Најчитани вести

Авион на компанијата „Вирџин Атлантик“ што летал од Њујорк за Лондон, принудно слетал во Бостон поради пожар во внатрешноста на леталото.

Полицијата соопшти дека екипажот го изгаснал пожарот.

Сите 217 патници на летот 138 од Њујорк и екипажот се неповредени по слетувањето.

Според полициски извори, пожарот е причинет најверојатно од дефект во електричниот систем на едно од седиштата за патници.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести