-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

ПОРАДИ НЕА, ЈА ОСТАВИЛ БРЕМЕНАТА ДЕВОЈКА И ЈА ПРЕКИНАЛ ДОЛГОГОДИШНАТА ВРСКА: Вака Жизел Бундшен го заведе Том Брејди! (ФОТО)

Најчитани вести

Само што ја здогледа, знаеше дека таа е жената на неговиот живот. Иако почетокот на нивната врска беше обележан со скандал, денес тие важат за еден од најхармоничните парови

Бразилската манекенка и една од најголемите sвезди во историјата на моделингот, Жизел Бундшен, годинава слави 12-годишнина од бракот со американскиот атлетичар Том Брејди.

Двојката важи за една од најхармоничните меѓу славните, и заедно имаат две деца – Вивиен Лејк Брејди и Бенџамин Брејди. Меѓутоа, малку е познато дека тој е американски фудбалер и татко на Џон Едвард Мојнахан, кого го доби со девојката со која се забавуваше пред да започне врска со Жизел.

Во времето кога Жизел и Том се запознаа, тој сè уште беше во врска со актерката Бриџит Мојнахан. Нивната врска беше бурна во тој период, тие се смируваа и се караа, а потоа решија да направат пауза и да откријат дали сакаат да продолжат да живеат заедно.

Во моментот, додека Том размислуваше дали да остане со Бриџит или не, Жизел минуваше низ љубовен бродолом. Имено, таа раскина со актерот Леонардо ди Каприо по неколку годишна врска. Манекенката беше депресивна, тогаш една средба со Том ѝ го смени целиот живот.

Ги запознаа заеднички пријатели и не кријат дека се случила љубов на прв поглед.

„Знаев веднаш – веднаш штом го видов“, рече Жизел еднаш за „Vanity Fair.“. „Се запознавме преку пријател. Во моментот кога го видов, тој се насмевна и си помислив: „Тоа е најубавата, најхаризматичната насмевка што сум ја видела“, признала таа, додавајќи дека разговарале три часа и дека било тешко дека требало да патува во Бразил за Божиќните празници.

Том веднаш знаеше дека Жизел е жената на неговиот живот, па сфати дека нема иднина со Бриџит.

Двојката започна врска, а еден месец подоцна ги погоди како молња веста дека Брејди ќе стане татко – Бриџит беше бремена. Жизел и Том решија да ја продолжат врската, а осум месеци подоцна се роди Џон. Како што подоцна призна манекенката, таа планирала да раскине со спортистот, но тие сепак останале заедно.

Во февруари 2009 година, се венчаа само еден месец откако Том ја запроси бразилската убавица, велејќи ѝда побрза дома бидејќи нејзиниот стан е поплавен, а кога пристигна виде ливчиња од роза, свеќи и Брејди на колено. Истата година тие добија син, а три години подоцна и ќерка.

Брејди е подеднакво посветен на синот што го има со Бриџит, а Џон е близок со неговите помлади брат и сестра. Бриџит реши да му прости иако не беше со неа за време на бременоста.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com