31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Поради магла видливост до 50 метри во Охрид

Најчитани вести

Поради појава на магла видливоста е намалена до 50 метри во Охрид, соопштија вечерва од „Македонија пат“.

Оттаму информираат дека сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com