-5.2 C
Skopje
Monday, January 24, 2022

Попладнево Заев на средба со партнерите од власта

Најчитани вести

Претседателот на СДСМ во заминување, Зоран Заев, попладнево ќе се сретне со коалициските партнери НСДП, ЛДП, Демократски Сојуз, ДОМ и партии од другите етникуми, дознава Алсат.

Пред партнерите од предизборната коалиција се очекува Заев да го обелодени постигнатиот договор со лидерот на Алтернативата, Африм Гаши.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com