8.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Поплави во Србија | ВИДЕО

Најчитани вести

Силно невреме синоќа зафати повеќе места во Србија.

Засега се уште нема официјални информации за последиците, но за кратко време наврнала огромна количина дожд.

Поради силните врнежи поедини градски улици биле под вода.

Во доцните попладневни часови дошло и до снемување на електрична енергија на околу половина час во цел Пирот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести